Novinky, aktuality a tiskové zprávy

Vzdělávací akce s tématikou likvidace - obrázek

Vzdělávací akce s tématikou likvidace

ČAP pro rok 2021
Rádi sdílíme pozvánku ČAP na na pravidelný vzdělávací cyklus Základy pojišťovnictví. Ten se kvůli nejisté pandemické situaci uskuteční na podzim 2021 online s lektory formou webex. Zájemce se může přihlásit buď na celý cyklus nebo jen na vybraná témata. Součástí cyklu jsou o dva samostatné webináře k likvidaci pojistných událostí: pro pojištění osob i pro neživotní pojištění. Bližší informace naleznete zde. Cíl:  Seznámit účastníky se základními principy a procesy fungujícími v oblasti pojišťovnictví, včetně právních základů. Zvládnutím celého výukového programu získají uchazeči ucelené informace, které jsou nezbytné pro jejich další uplatnění v pojistné praxi. Hlavní témata:  Charakteristika odvětví, historie pojišťovnictví, jeho význam a vývoj Základní pojmy Dohled v pojišťovnictví, organizace a...číst dál »

Konference

Konference

Spolupráce pojistitelů a samostatných likvidátorů ve světle legislativních změn
Ve čtvrtek 24. října se v pražském hotelu Occidental uskutečnila konference Komory samostatných likvidátorů pojistných událostí na téma: Spolupráce pojistitelů a samostatných likvidátorů ve světle legislativních změn. Sešli se zde samostatní likvidátoři a jejich partneři, tedy zástupci likvidací řady pojišťoven, aby si vyslechli příspěvky a vyměnili své zkušenosti z praxe. S úvodním slovem vystoupil Ladislav Burián, předseda Komory a ředitel společnosti CONTIN s.r.o. Ve svém vystoupení shrnul dosavadní historii Komory a poté se zaměřil na budoucnost a hlavní priority. Mezi nimi zdůraznil zejména podporu profese samostatného likvidátora prostřednictvím sdílení informací a zkušeností, které pomohou členům reagovat na aktuální vývoj nejen v oblasti legislativy, dále...číst dál »

Výroční zpráva ČAP

Výroční zpráva ČAP

Rok 2018 přehledně
Česká asociace pojišťoven na svém webu publikovala „Výroční zprávu ČAP 2018“. Dočtete se mnoho zajímavého o vývoji pojistného trhu, celého národního hospodářství, jsou zde přehledně shrnuty důležité informace týkající se regulace a legislativy, to vše je doplněno statistikami a přehledy.číst dál »

Další vzdělávání je naší prioritou

Další vzdělávání je naší prioritou

Koncepce odborného rozvoje
Komora se chce mimo jiné soustředit nejen na zajištění a rozvíjení odborné kvalifikace expertů, ale i propagaci a šíření znalostí, a tím i podporu profese samostatného likvidátora pojistných událostí tak, aby do oboru přicházeli i mladí, schopní lidé. Od října 2019 nabídneme ve spolupráci se společností Fapin základní e-learningový modul. Tento kurz bude orientovaný na problematiku pojišťovnictví v širším kontextu tak, jak byl nastaven standard pro základní stupeň odborné způsobilosti samostatných likvidátorů pojistných událostí. Odborníkům, kteří se v oboru pohybují již delší dobu a mají značné zkušenosti, bude uzpůsobeno navazující vzdělávání, zaměřené na prohlubování profesních i klíčových kompetencí. Předpokládaný termín zahájení u...číst dál »

Informace ze světa pojištění a risk managementu

Informace ze světa pojištění a risk managementu

oPojištění.cz
Ať už pracujete v pojišťovnictví či se jen prostě zajímáte o svět kolem sebe, doporučujeme začít den dobrou kávou a pohledem na novinky ze světa pojištění a risk managementu. A zaručujeme, že se i zasmějete, špetkou často břitkého humoru zde přispívá Kateřina Lhotská na svém blogu. oPojištění.cz je zpravodajský portál, který denně přináší aktuální zprávy o vývoji pojistného trhu, odborné analýzy, informace o nabízených pojistných produktech a rozhovory s významnými osobnostmi pojišťovnictví. Jeho čtenáři jsou manažeři a top manažeři společností z pojišťovnictví a souvisejících oborů, zaměstnanci pojišťoven, pojišťovací makléři a agenti, rizikoví manažeři, likvidátoři škod a odhadci, pracovníci oborových organizací a úřadů, specialisté...číst dál »